Ahi Taygün Avukatlık Bürosu

Ahi Taygün Avukatlık Bürosu, 2004 yılında Av. M. Gökhan Ahi ve Av. Halit Taygün tarafından kurulmuştur.

Büromuzda, hukuka ihtiyaç duyan, hakkının savunulmasını isteyen bir çok kişi ve kuruluşa, Avukat Meslek Kuralları’ndaki standartlara uygun olarak avukatlık ve hukuk danışmanlığı hizmeti verilmektedir.

Büromuz avukatları özellikle Bilişim Hukuku, Ceza Hukuku, İş Hukuku, Ticaret Hukuku, Aile Hukuku, Şirketler Hukuku, Gayrimenkul Hukuku alanında çalışmakta, bu alanlarda deneyime ve güncel bilgi birikimine sahiptirler. Özel uzmanlık bilgisi gerektiren davalarda, birlikte çalıştığımız büro dışı uzman danışmanlarımız mevcuttur.

AVUKATLIK HİZMETLERİ

Türk Hukuku’na göre, davaları ve takipleri avukatla takip etme zorunluluğu yoktur. Ancak, hukuk sisteminin kompleks bir yapıda olması, kanun ve yönetmeliklerin dilinin anlaşılır olmaması, sürekli değişen mevzuatın izlenebilmesinin zor olması, mahkemelerin uyguladığı usul kurallarının bilinmemesi nedenlerinden dolayı profesyonel hukuki yardım alınması neredeyse zorunlu hale gelmiştir.

Avukatlık hizmetinin kapsamı:

 • Kişi veya kurumların leh veya aleyhinde açılmış / açılacak davaların analizi ve takibi,
 • Kişi ve kurumların her tür resmi makam ve yargı organları önünde temsil edilmesi,
 • Kişi ve kurumlar adına resmi başvurular hazırlanması,
 • İddia veya savunma dilekçeleri hazırlanması,
 • Dava öncesi ve dava içi delil toplanması,
 • Kararların Yargıtay veya Danıştay nezdinde temyizi,
 • Kararların infazı (uygulanmasının sağlanması),
 • Alacak takipleri için icra dosyalarının hazırlanması ve takibi,
 • Mahkeme öncesi uyuşmazlık giderimi,
 • Alternatif uyuşmazlık çözüm yollarına başvurulması,
 • Mahkemeye gidilmeksizin uzlaşma sağlama,
 • İhbar, ihtar ve protesto keşidesi.

HUKUK DANIŞMANLIK HİZMETLERİ:

Günümüzde, kişiler, şirketler veya kurumlar; çeşitli hukuksal sorunlarla karşılaşmaktadır. Bu sorunlar, zamanında müdahale edilmeyince, ileride daha da büyüyerek maddi ve manevi zararlara yol açmaktadır. Hukuksal sorun olmasa bile, kişi, şirket veya kuruluşların mesleki ve sosyal ilişkilerin kurulması öncesinde hukuksal soruları olabilmekte, hukuk danışmanları bu soruları yanıtlayarak muhtemel riskleri en aza indirmektedirler.

Hukuk Danışmanlığı Hizmetinin Kapsamı:

 • Her tür sözleşme hazırlanması,
 • Mevcut sözleşme ve iş ilişkilerinin gözden geçirilmesi,
 • Hukuki meselelerde sözlü ve yazılı danışmanlık verilmesi,
 • Yeni çıkan kanunlar ve yönetmelikler hakkında bilgilendirme,
 • Elektronik bültenle bazı yasal yükümlülüklerin hatırlatılması,
 • İşçi – işveren ilişkilerinin düzenlenmesi,
 • Belirli aralıklarla gözden geçirme toplantılarının yapılması,
 • Üçüncü kişi ve kurumlarla müzakere toplantılarına katılma.

İletişim:

Adres: ATA 2 Sitesi, Salkımsöğüt Çıkmazı No:8 Çengelköy / Üsküdar – İstanbul
Telefon numarası : (216) 486 11 11
Telefon numarası : (216) 486 09 99
Faks: (216) 486 16 11

AVUKATLAR:

Av. M. Gökhan Ahi

İstanbul Barosu (25358) ilgili link

Türkiye Barolar Birliği (52304)

1974 Gaziantep doğumludur. 1999 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

Kurucusu olduğu İstanbul Barosu Bilişim Hukuku Merkezi’nin Başkanı olarak ve Türkiye Bilişim Derneği’nin Hukuk Çalışma Grubu üyesi olarak çalışmaktadır.

Çeşitli dergilerde ve internet sitelerinde Bilişim Hukuku alanında makaleleri yayınlandı. Hürriyet Gazetesi E.Yaşam ekinde 2003 yılından 2009 yılı başına kadar Bilişim Hukuku konusunda makaleler yazmıştır. Şu sıralar Milliyet Gazetesi’nin internet sitesinde KOBİ’ler ve Hukuk bölümünde köşe yazarlığına devam etmektedir.

Bilişim Hukuku alanında sayısız sempozyum, konferans ve panele konuşmacı olarak katıldığı gibi, bir çoğunun organizasyonuna imza atmıştır. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği Fakültesi tarafından 2007 yazında verilen “Adli Bilişim Uzmanı” sertifikasına sahiptir. 2008 yazında ABD’de kurulu William Mitchell College of Law’ın düzenlediği “USA Law and Legal English” konulu yaz okulundan sertifika almıştır.

Hukukcu.com sitesinin sahibi ve editörüdür. Ağırlıklı olarak Ceza Hukuku, Bilişim Hukuku ve Ticaret Hukuku alanlarında çalışmakta olup, bilişim davalarında vekil olarak, bilişim, internet ve reklam şirketlerinde hukuk danışmanı olarak görev yapmaktadır.

Uluslararası teknoloji avukatlarını bir araya getiren International Technology Law Association’ın  (ITECHLAW) üyesidir.

Ayrıca, Bilişim Tekonolojileri Hukuku alanında yayına başlayan Bilişim Hukuku Bülteni‘nin editörlüğünü ve yazarlığını yürütmektedir.

E.posta adresi: gokhan (@) hukukcu.com

Av. Halit Taygün

İstanbul Barosu (24425) ilgili link

Türkiye Barolar Birliği (49724)

1975 yılında Nevşehir’de doğdu. İstanbulun güzide liselerinden Kabataş Erkek Lisesi’ni bitirdi. 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne kaydoldu. 1997 yılında mezun oldu.

2000 yılından beri İstanbul’da serbest avukat olarak hukuk kariyerini devam ettirmektedir. Halen Mermer, Çelik, İnşaat, Tekstil, Kimyasal Ürünler, Gayrimenkul, Kara ve Deniz Nakliyat, Denizcilik, Kişisel Gelişim alanında faaliyet gösteren şirketlere sürekli hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir.

Sürekli hukuki danışmanlık dışında gerçek kişi ve tüzel kişi şirketlere dava avukatlığı, sözleşme hazırlanması ve görüş bildirilmesi konularında profesyonel hukuki yardımda bulunmaktadır. Ağırlıklı olarak Aile Hukuku, İcra-İflas Hukuku, Ticaret Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, Ceza Hukuku, Spor Hukuku ile ilgili davalar yürütmektedir.
Temel düzeyde İtalyanca bilmektedir ve dil eğitimine devam etmektedir.

E.posta adresi: halit (@) hukukcu.com

Av. Erhan Horasan

1966 Gaziantep doğumlu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. 1998 yılından bu yana İstanbul Barosu’na kayıtlıdır. Bilişim sektöründe yöneticilik yaptı. Bir çok sivil toplum kuruluşunda aktiviteleri vardır. Halen ağırlıklı olarak Bilişim Hukuku ve İş Hukuku alanlarında avukatlık yapmaktadır. Bilişim Teknolojileri Hukuku alanında çeşitli konferanslarda bildiriler sunmuş, bazı kanun tasarılarının hazırlanmasında STÖ temsilcisi olarak görev almıştır. Türkiye Bilgi Güvenliği Derneği ve Sanal Banka Mağdurları Derneği’nin kurucusu ve yönetim Kurulu üyesidir. Aynı zamanda Türkiye Bilişim Derneği, Türkiye Bilişim Sanayicileri Derneği ve İnternet Derneği’nin aktif üyeliklerini sürdürmektedir. Amatör olarak golf sporuyla ve binicilikle uğraşmaktadır.

Av. Burcu Erdoğan

1980 Eskişehir doğumlu. 2002 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 2003 yılında İstanbul Barosu Bünyesine kabul edildi. Ardından Havelsan A.Ş’de bilişim Hukuku alanında ve UYAP projesi kapsamında görev almıştır. 2007 yılı başından itibaren İstanbul Barosu Bilişim Hukuku Merkezi’nde Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir. Kadir Has Üniversitesi’nde Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde halen Bilişim ve Telekomünikasyon Hukuku alanında yüksek lisans çalışmalarına devam etmektedir. Adli Bilişim Uzmanlığına sahiptir. İcra –İflas Hukuku, Bilişim Hukuku, Marka ve Patent Hukuku, Şirketler Hukuku ve Aile Hukuku alanında çalışmalar yapmaktadır. Amatör olarak snowboard yapmaktadır.

Av. Burcu Erdoğan, aynı zamanda Türk Patent Enstitüsü’ne kayıtlı Marka – Patent vekili olarak görev yapmaktadır.

E.posta adresi: burcu  (@) hukukcu.com

Av. Gökben Ahi

1978 Gaziantep doğumlu. Gaziantep Anadolu Lisesi’nden 1995 yılında, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden ise 2001 yılında mezun olmuştur. İstanbul Barosu Bayan Basketbol Takımı’yla birlikte bir çok şampiyonluğa imza atmıştır.

Özellikle Ticaret Hukuku, Tazminat Hukuku, Sigorta Hukuku ve İcra İflas Hukuku alanlarında çalışmaktadır. İstiklal Caddesi’ndeki kendi ofisinde bulunmakla beraber, AGT Avukatlık Bürosu ile de yakın işbirliği içindedir.

Ayrıca, Türk Patent Enstitüsüne’ne kayıtlı olarak marka – patent vekilliği yapmaktadır. İngilizce bilmektedir.

E.posta adresi: gokben (@) hukukcu.com

Av. Janset Hurma

1982 İskenderun doğumlu. 2000 Yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girip 2006’da mezun oldu. Avukatlık ruhsatını 2008 yılında aldı. Ağırlıklı olarak Tazminat ve Sorumluluk Hukuku, Ticaret Hukuku, Aile Hukuku ve İş Hukuku alanlarında çalışmaktadır. İngilizce bilmektedir.

E.posta adresi: janset (@) hukukcu.com

Av. Orhan Özdemir

1970 Almanya Aachen doğumlu. Konya Gazi Lisesi’nden 1989 yılında mezun oldu. Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarımsal Mekanizasyon bölümündeki eğitimini bırakarak 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girdi. 1999 yılında mezun olup, avukatlık ruhsatını 2000’de aldı. 1996 – 1999 arası çeşitli radyo ve TV’lerde spikerlik ve program yapımcılığı yaptı. Ağırlıklı olarak İcra İflas Hukuku, Ticaret Hukuku, Medeni Hukuk ve Ceza Hukuku alanlarında çalışmaktadır. Rusça bilmektedir.

E.posta adresi: orhan (@) hukukcu.com

Av. Fehmi Ünsal Özmestik

1985 İstanbul doğumlu. 2008 Yılında Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 2008 Eylül ayında İstanbul Barosu’na kaydoldu. Baronun Bilişim ve Bilişim Hukuku Merkezi’ne katılmıştır. Bilge Adam Bilgi Teknolojileri Merkezi’nden Microsoft Office “Üstün Başarı Sertifikası” almıştır. Türkiye Kürek Federasyonu’ndan profesyonel kürek lisansı sahibidir. Sarıyer Spor Kulübü ve Kadir Has Üniversitesi Kürek takımlarında birçok şampiyonluklar yaşamıştır. Amatör kaptan lisansına sahiptir. Ağırlıklı olarak Bilişim Hukuku, İdare hukuku, Borçlar hukuku ve Ceza hukuku alanlarında çalışmaktadır.
E.posta adresi: unsal (@) hukukcu.com

Uzmanı olduğu dava türleri, büro özel faaliyet ve avukatlık alanları:

Tıp ve Sağlık Hukuku Sermaye Piyasası Hukuku Sigorta Hukuku Sosyal Güvenlik Hukuku Spor Hukuku Şirketler Hukuku davaları.